לא למלחמה נגד עיראק!

הודעת הפורום הקומוניסטי הישראלי (4.9.2002)

לא למלחמה נגד עיראק!

הפורום הקומוניסטי הישראלי מגנה בחריפות את תכניותיה התוקפניות של ארצות הברית לפתוח במלחמה תוקפנית נגד עיראק, שתעלה בחייהם של אלפי אזרחים חפים מפשע, ושעלולה להצית תבערה באזור כולו ולסכן את שלום העולם. האימפריאליזם האמריקאי, שגרם בשנים האחרונות למותם של אלפי אזרחים חפים מפשע באפגניסטן, לרציחתם של אזרחים רבים ולהרס בל ישוער ביוגוסלביה, מתכנן הפעם מלחמה נוספת, כשאין לו הפעם אפילו שמץ של תירוץ לפתיחה בה.

מעשי התוקפנות של ארה"ב ובעלות בריתה והכנתה של המלחמה הבאה מראים פעם נוספת איזה אסון נגרם לאנושות כולה כתוצאה מנפילתם של המשטרים הסוציאליסטיים בברית המועצות ובמזרח אירופה, שהיוו במשך שנים רבות את הכוח המאזן והבולם, שסיכל בשעתו רבות מתכניותיו וממזימותיו של האימפריאליזם האמריקאי ושל שותפיו.

הצהרותיהם של נשיא ארה"ב ויתר בכירי הממשל בתקופה האחרונה מזכירים יותר ויותר סוגים של הצהרות שנשמעו באירופה בשנות ה- 30, ממנהיגים שקבעו אז שזכותם לפגוע בכל מי שלא הולך בתלם של "הסדר החדש" שרצו להכתיב לעולם. הם נטלו לעצמם את הזכות להכתיב לכל מדינה כיצד עליה לנהוג בכל תחום, ולמגר בכוח כל שלטון שלא היה מוכן למלא את תכתיביהם.

 


אנו מציינים בחיוב את ההתנגדות הרחבה באזורנו (שבו רק ישראל ותורכיה תומכות חד-משמעית במלחמה), באירופה ובאזורים רבים נוספים בעולם, למלחמה התוקפנית נגד עיראק. אפילו בקרב חלק מבעלי בריתה של ארה"ב נשמעים קולות של הסתייגות מהמלחמה המתוכננת. בדעת הקהל בארה"ב עצמה גוברת ההתנגדות לפתיחה במלחמה. אך לפי שעה ידם של הכוחות הניציים ביותר בממשל האמריקאי היא על העליונה, והדבר מהווה סכנה גדולה לאזורנו ולאנושות כולה.


אנו מוקיעים את התמיכה הנואלת של ראשי השלטון בישראל במלחמה נגד עיראק ואת הקריאות להחיש את ביצועה.

כאילו לא די בפשעים המבוצעים עד עכשיו, לרבות הרג שיטתי של אזרחים פלסטינים רבים, כולל נשים וילדים, במספר הולך וגודל בשבועות האחרונים: הם מעוניינים לנצל את מצב המלחמה כדי לבצע מזימות ישנות נוראיות לקביעת עובדות מוגמרות בשטחים הפלסטיניים הכבושים, תוך הרג המוני בתושביהם וביצוע טרנספר מאורגן של יושביהם. זאת מתוך תקווה שדעת הקהל העולמית לא תהיה פנויה להגיב על צעדים אלה בשעת המלחמה.

אנו מוקיעים את התמיכה במלחמה נגד עיראק ואת הניסיון לנצלה לביצוע פשעים חדשים נגד העם הפלסטיני!

אנו מזהירים ממעורבות ישראלית כלשהי במלחמה נגד עיראק ומוקיעים את האיומים להפעלת כלי נשק בלתי קונבנציונאליים במסגרתה!

אנו קוראים לכל אלה הרואים את עצמם כשוחרי שלום להשמיע קריאה רמה וברורה נגד פתיחה במלחמה נגד עיראק!

אנו קוראים להפסקה מיידית של כל מעשי הטבח והדיכוי בשטחים הכבושים ולהגברת המחאה, הן בארץ והן בזירה הבינלאומית, נגד פשעים אלה!