די לסילוף ההיסטוריה!

ביוזמת המפלגה הקומוניסטית של הפדרציה הרוסית והמפלגה הקומוניסטית היוונית התפרסמה לאחרונה הצהרה משותפת של מפלגות קומוניסטיות ופועליות מכל רחבי העולם, אשר מגנה את ההחלטה האנטי-קומוניסטית האחרונה שקיבלה העצרת הפרלמנטרית של הארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה. להלן עיקרי ההצהרה:

ב-3 ביולי 2009 התקבלה במליאת העצרת הפרלמנטרית של הארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה – OSCE-PA – אשר נערכה בוילנה (ליטא), החלטה אנטי-קומוניסטית חדשה, שכותרתה: "איחוד מחדש של אירופה המחולקת". ההחלטה מכילה סילופים גסים ביותר של ההיסטוריה, ומתכחשת לתפקידה של ברית המועצות בניצחון על הפאשיזם. ההחלטה הנ"ל משווה את הקומוניזם לפאשיזם. אלה שעושים זאת אינם רוצים לזכור, שדווקא ברית המועצות תרמה את התרומה הגדולה ביותר לשחרור אירופה מהפאשיזם. מחברי ההחלטה, מסלפי ההיסטוריה הללו, מעמידים פנים שכאילו הם שכחו או שאינם יודעים מי בדיוק בגד ב-1938 במינכן בצ'כוסלובקיה, דבר אשר הביא לחיסול עצמאותה המדינית של ארץ זאת ולשעבוד הפאשיסטי של העמים הצ'כי והסלובאקי.

אלה אשר הצביעו בעד קבלתה של החלטה זאת מצדיקים ומדרבנים למעשה ציד-מכשפות של קומוניסטים בשורה של מדינות החברות באיחוד האירופי, בהן ישנן רדיפות נגד קומוניסטים, נאסרת פעילותן של תנועות נוער קומוניסטיות, ומתנהלים הליכים משפטיים נגד מפלגות קומוניסטיות, המעיזות להשתמש בסמליהן המסורתיים.

נוסף לזה, ההחלטה יוצרת אפשרויות נרחבות לרדיפת האידיאולוגיה הקומוניסטית .ולנקיטת אמצעים נגד מפלגות קומוניסטיות

בו-בזמן, אנו עדים לרהביליטציה למעשה של הנאצים במספר ארצות, לרבות המדינה אשר אירחה את העצרת הפרלמנטרית הנוכחית של הארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה.

איננו יכולים להרשות לאף אחד לחלל את זכרם של האנטי-פאשיסטים, משתתפי תנועת ההתנגדות, אשר הקריבו את חייהם במלחמתם נגד הנאציזם.

החרפתם של הלכי רוח אנטי-קומוניסטיים באירופה איננה תופעה חולפת. תופעה זאת הנה ביטוי לחרדתו של המעמד השליט מפני התגברותו של משבר השיטה הקפיטליסטית ומפני האקטואליות שמקבלים הדרישה לחיסול הניצול הקפיטליסטי והצורך בשינוי יסודי של החברה.

מעמד הפועלים, כל העמלים – ללא כל קשר למידת הסכמתם או אי-הסכמתם עם הקומוניסטים – חייבים להדוף בצורה החלטית ביותר את נושאי הרעיונות האנטי-קומוניסטיים, כיוון שההיסטוריה הוכיחה כי התקפות אנטי-קומוניסטיות מבשרות בדרך-כלל התקפה כוללת נגד זכויות סוציאליות ודמוקרטיות של העם אנו נשיב לפרובוקטורים ולאנטי-קומוניסטים .למיניהם על-ידי הגברת הפעילות המשותפת במסגרת המאבק למען זכויות העובדים, למען הסוציאליזם

מחאות נוספות

בעקבות החלטת העצרת הפרלמנטרית של הארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה, המשווה את הקומוניזם לפאשיזם, פרסמו צירי הפרלמנט האירופי הקומוניסטים הודעה משותפת לתקשורת, בה הם מגנים את ההחלטה, וקוראים לכל הכוחות המתקדמים בעולם לפעול נגד ניסיון נוסף זה לסלף את ההיסטוריה.

בעיתון המפלגה הקומוניסטית היוונית "ריזוספאסטיס" התפרסמה הודעתו של המלחין היווני הנודע, מיקיס תיאודורקיס, נגד ההחלטה הנ"ל. בין היתר, אמר תיאודורקיס:
"כאשר בסוף 2005 כוחות מסוימים באיחוד האירופי החליטו להשוות את הקומוניסטים לנאצים נוצר גל מחאות עצום. מאז הנאצים המוסווים והערמומיים פעלו במחתרת, ובסוף השיגו את מטרתם. באופן כזה הם הציבו באותו מישור את המים ואת האש, את הטוב ואת הרע, את הקורבנות ואת התליינים, את אושוויץ ואת סטלינגרד, את מי שנהגו כחיות טרף ואת הגיבורים שעמדו מולם, את הפאשיזם ואת תנועת ההתנגדות שקמה נגדו. עבורם כולם אותו הדבר!

אולם הם (חברי העצרת הפרלמנטרית של הארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה) לא מבינים, שעל-ידי סילוף כה אכזרי של ההיסטוריה הלא כל-כך רחוקה – הם הכתימו את עצמם ושמו על עצמם אות קלון נצחי, ובמקביל הכפישו את שמו של האיחוד האירופי, בהפילם עליו צל כבד."