התנגדות קומוניסטית עולמית למלחמה במזרח-התיכון

ביוזמת המפלגה הקומוניסטית של איראן טודה, פורסמה הודעה אליה הצטרפו 33 מפלגות קומוניסטיות ופועליות מרחבי העולם. ההודעה מגנה בתוקף את תוכניותיה של ארה"ב לפתיחת מלחמה נגד עיראק, וכן את המיתקפה הברוטלית האחרונה נגד העם הפלסטיני. להלן נוסח ההודעה ורשימת המפלגות החתומות עליה.

להגנה על השלום והדמוקרטיה ולצדק חברתי במזרח התיכון

אנו, המפלגות קומוניסטיות והפועליות החתומות על הודעה זו, מביעות את דאגתנו העמוקה מהמצב המסוכן המתפתח במזרח התיכון ומהסכנה של התלקחות אזורית, שתוליך, ללא ספק, לערעור היציבות באזור כולו. ההצבה המסיבית של כוחות אמריקאים, הפרובוקציות, הניסיונות לכפות את ההגמוניה האמריקאית, ההצהרות והאיומים החוזרים ונשנים של ממשל בוש להשתמש בכוח על-מנת לשנות את המפה הפוליטית באזורנו – כל אלה מסכנים את השלום באזור.

אנו עוקבים בחרדה על הקצנת הגישה לנושא הפלסטיני מצד חלק מהציבור הישראלי וכן על ההתנהגות הנפשעת של ממשלת שרון, שמדכאת באופן הברוטלי ביותר את התנועה הלאומית הפלסטינית, הנאבקת להגשמת שאיפותיה הצודקת לזכויות לאומיות ולממשל עצמי.

אנו מתנגדים בכל תוקף לאיומים המושמעים ע"י הממשל האמריקאי נגד עיראק ולכוונותיו להתחיל במערכה צבאית נגדה או נגד כל מדינה אחרת בעולם בתירוץ כלשהו.

אנו מאמינים שהאחריות הבלעדית לשינוי המשטר הדיקטטורי בעיראק ולדמוקרטיזציה של מדינה זו מוטלת על העם העיראקי ועל הכוחות הפוליטיים הפועלים בקרבו.

אנו קוראים לשים קץ לכל הפרובוקציות, האיומים והמעשים שעלולים להביא לעימות צבאי במזרח-התיכון. אנו קוראים לכל הממשלות לציית להחלטות האו"ם ולכבד בקפדנות את כל הסעיפים באמנת האו"ם.

אנו מאמינים שהאידיאלים של שלום, דמוקרטיה, זכויות אדם וצדק חברתי קשורים באופן מוחלט זה בזה. אנו תומכים במאבקו של העם הפלסטיני להגשמת שאיפותיו הלאומיות. אנו מגנים את השימוש בטרור שעושות מדינות, כמו גם את השימוש בטרור שנעשה על-ידי יחידים. אנו תומכים במאבק עממי למען דמוקרטיה, זכויות אדם וצדק חברתי בכל מדינות האזור ובכללן איראן, עיראק, טורקיה, ירדן, ישראל, אפגניסטן, פקיסטן ואחרות.

המאבק למען שלום עולמי והמאבק למען זכויות אדם, דמוקרטיה ונגד הכיבוש והטרור הוא מאבק אחד שלא ניתן להפרידו. אנו תומכים בשלום ובמאבק התנועות העממיות בעולם.

מפלגת טודה של איראן המפלגה הקומוניסטית של ארה"ב המפלגה הקומוניסטית של דרום אפריקה מפלגת העם הפלסטינית המפלגה הקומוניסטית הישראלית המפלגה הקומוניסטית של פורטוגל המפלגה הקומוניסטית העיראקית המפלגה הקומוניסטית של יוון המפלגה הקומוניסטית הצרפתית המפלגה הקומוניסטית הצ'כית המפלגה הקומוניסטית של צ'ילה המפלגה הקומוניסטית של ספרד מפלגת השמאל המאוחדת של ספרד המפלגה הקומוניסטית של אוסטרליה המפלגה הקומוניסטית של אוסטריה המפלגה הסוציאליסטית של ניו-זילנד המפלגה הקומוניסטית של בריטניה מפלגת אקל (קומוניסטית) קפריסין המפלגה הקומוניסטית של הודו המפלגה הקומוניסטית של בנגלדש המפלגה הקומוניסטית של אירלנד מפלגת העובדים של אירלנד מפלגת הסוציאליזם הדמוקרטי – גרמניה המפלגה הקומוניסטית של בלגיה המפלגה הקומוניסטית של קנדה המפלגה הקומוניסטית החדשה של הולנד המפלגה הקומוניסטית של קטלוניה המפלגה הקומוניסטית של פרו תנועת השמאל החדשה – פרו המפלגה הקומוניסטית של דנמרק מפלגת הדמוקרטיה והסוציאליזם של מרוקו מפלגת הדמוקרטיה והסוציאליזם של אלג'יריה מפלגת הקומוניסטים של מקסיקו הפורום הקומוניסטי הישראלי