לכל ידידיה של קובה!

מדיניות הממשל האמריקאי נגד קובה נהיית תוקפנית ומסוכנת יותר מיום ליום.

לאחר האירועים הרי הגורל ב-11 בספטמבר, אותן גינתה קובה באופן מיידי, הצהיר נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש כי כל אלה שאינם תומכים בארה"ב במלחמתה נגד אפגניסטן או בכל פעולות התגמול האחרות שהיא מתכננת – יחשבו כתומכי טרור. קובה הצהירה בפומבי כי היא מגנה הן את הטרור והן את המלחמה שהתנהלה באפגניסטן, שרק גרמה למותם של אלפי קרבנות חפים מפשע.

בתקופה האחרונה התייחס הנשיא בוש למה שהוא מכנה "ציר הרוע", שלפי הגדרתו כולל את צפון קוריאה, איראן ועיראק כמדינות טרור.

לאחר מכן פרסם משרד החוץ האמריקאי בכל העולם את רשימת המדינות התומכות בטרור, שבה נכללה גם קובה.

ימים אחדים לאחר מכן הביע תת מזכיר המדינה האמריקאי את דאגתה של ממשלת ארה"ב מכך שלטענתו יש ברשותה מידע כי קובה פיתחה תוכנית לייצור נשק ביולוגי וכי טכנולוגיה זו מועברת למדינות טרור.

ב-20 במאי האחרון נשא הנשיא בוש שני נאומים שונים, בוושינגטון ובמיאמי, שבהם התייחס לקובה. שני הנאומים הללו כללו העלבות, השמצות ואיומים כלפי העם הקובני. בנאומים אלה הבטיח הנשיא בוש להמשיך ולהגביר את המצור על קובה עד אשר קובה תוותר על המשטר הסוציאליסטי שלה ותיכנע להתערבות האמריקאית.

בטקס הסיום של האקדמיה הצבאית ווסט-פוינט, שנערך ב-5.6, חזר הנשיא בוש והודיע על כוונתו להנחית "מכות מנע חד-צדדיות ללא הודעה מוקדמת בכל מקום בעולם", והוסיף כי על הכוחות המזוינים של ארה"ב להיות ערוכים לפעולות שכאלו. בהקשר זה, לא הזכיר הנשיא בוש כלל את התפקיד אותו צריכים למלא הקהילה הבינלאומית או האו"ם.

ברור לכל, כי הממשל האמריקאי מתכוון ליצור לעצמו תנאים נוחים בקרב דעת הקהל האמריקאית והעולמית, שיאפשרו לו לנהל את מסעות המלחמה המטורפים והמפלצתיים שרק יסכנו את השלום העולמי. קובה לא תוכל להימלט מחמת זעמו של השליט העולמי האמריקאי, וזאת לא משום היותה "מדינת טרור", אלא בגלל מדיניותה העצמאית ונכונותה להיאבק למען עצמאותה.

ב-12 ביוני האחרון צעדו יותר מתשעה מיליון קובנים ברחובותיה של קובה כדי להפגין את תמיכתם במהפכה הסוציאליסטית ולמחות על איומיה, תמרוניה והתערבויותיה של ארה"ב בענייניה הפנימיים של קובה.

בימים הקרובים כל הקובנים שירצו בכך יוכלו להביע את תמיכתם, בחתימת ידם, בהצעה שגובשה על-ידי הארגונים ההמוניים שלנו – לכלול בחוקה הקובנית את החלטתנו לתמוך ולשמור על המערכת הסוציאליסטית שלנו, וכן לסרב לנהל עם גורמים זרים כל מו"מ תחת לחץ, איומים ותוקפנות.

אנו מתריעים בפני כל חברינו, גברים ונשים, שוחרי התבונה, הצדק והיושר ברחבי העולם, על המצב הקשה והמסוכן בפניו ניצבת קובה.

אנו מפצירים בכם לקרוא להתעוררות דעת קהל העולמית והמקומית, שתגנה את המצב המסוכן הזה בכל הדרכים האפשריות. זוהי הפעולה היחידה שתוכל לשים קץ להידרדרות האלימה והלא מוצדקת הזו.

המכון הקובני לידידות עם העמים